https://www.statcounter.com/counter/counter.js website statistics

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Home » درباره ما

درباره ما

تارنمای بامدادخبر از ۱۵دی ماه ۱۳۸۷ مقارن با سوم ژانویه‌ی ۲۰۰۹ میلادی با عنوان پایگاهی خبری-تحلیلی برای جنبش دانشجویی توسط جمعی از فعالان دانشجویی داخل ایران راه‌اندازی شد و هدف خود را پوشش اخبار دانشجویی و همچنین تقویت عرصه عمومی عنوان کرد. در طول این سال‌ها، بامدادخبر همواره نقش فعالی در اطلاع‌رسانی و انعکاس رویدادهای سیاسی، اجتماعی و دانشجویی ایران و دیدگاه‌های فعالان و روشنفکران ایرانی داشته است. در اردیبهشت ماه سال ۹۱ و پس از یک دوره تعطیلی چند ماهه به دلیل مشکلات فنی، بامدادخبر دور جدید فعالیت خود را با قالبی جدید و اهدافی وسیع‌تر آغاز کرد و در حال حاضر به عنوان ارگان خبری «گروه دانشجویان و دانش آموختگان لیبرال دانشگاه‌های ایران» فعالیت می‌کند و توسط مرکز ایرانی مطالعات لیبرالیسم حمایت می‌شود.

اهداف و دیدگاه‌ها:

– هر چند تارنمای بامدادخبر، ارگان خبری گروه دانشجویان و دانش آموختگان لیبرال دانشگاه‌های ایران محسوب می‌شود اما در انتشار اخبار و دیدگاه‌ها خود را محدود به گروهی خاص نمی‌داند و سعی دارد با انعکاس نظرات اشخاص و گروه‌هایی از طیف‌های مختلف سیاسی، روشنفکری و آکادمیک، عرصه عمومی و جامعه مدنی را تقویت کند.

 – بامدادخبر مدافع آزادی است و علاوه بر آزادی سیاسی، آزادی‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را حق تمام انسان‌ها می‌داند. بر همین اساس در پوشش اخبار و تحلیل‌ها، به جنبه‌هایی می‌پردازد که تاکنون در وبسایت‌های سیاسی فارسی زبان، کمتر به آن پرداخته شده است. در این میان راه‌اندازی بخش سبک زندگی -که با استقبال وسیع مخاطبان نیز مواجه شده است- در راستای بسط بخشی از آزادی‌های اجتماعی است و سعی می‌شود که در آن آخرین رویدادهای فرهنگی، دنیای مُد و موسیقی پوشش داده شود تا از طریق معرفی سبک‌های مختلف زندگی، حق انتخاب و تنوعی قابل قبول از اخبار در اختیار مخاطب قرار بگیرد.

– اگرچه برای ما بسیاری از خطوط قرمزهای رسانه‌های فارسی زبان که به بهانه‌های ناموجه سیاسی و اجتماعی وضع شده بی‌معنا است اما حفظ اصول حرفه‌ای روزنامه‌نگاری نیز برای ما خدشه‌ناپذیر به شمار می‌آید. از این رو تمام سعی ما این است که در چارچوب هنجارهای حرفه‌ای و بین‌المللی روزنامه‌نگاری فعالیت کنیم و از این‌رو، زیرپا گذاشتن اخلاق حرفه‌ای خط قرمز اصلی تحریریه “بامدادخبر” است.

– گردانندگان “بامدادخبر” همگی از مدافعان «عام» حقوق بشر -مصرّح در اعلامیه جهانی حقوق بشر- هستند. پوشش و پیگیری موارد نقض حقوق‌ بشر جزو اهداف اصلی این تارنما محسوب می‌شود و گردانندگان سعی دارند با نگاهی منصفانه به مقوله‌ی نقض حقوق‌بشر و بر اساس اخبار درست و تاییدشده، دیده‌بان حقوق‌بشر در ایران باشد.

– برای گردانندگان “بامدادخبر” منافع ملی ایرانیان و تمامیت ارضی کشور، از اصول خدشه‌ناپذیر قلمداد می‌‌شوند و بر این اساس، وظیفه‌ی خود را پوشش اخبار همه‌ی ایرانیان بر اساس حقوق شهروندی‌شان در یک ایران واحد می‌داند.

– تمام تلاش گردانندگان “بامدادخبر” بر این است تا در انتشار اخبار، به دور از اغراق و دروغگویی‌های معمول در فضای رسانه‌ای ایران، اخباری درست و تایید شده را به اطلاع مخاطبان خود برساند.

در این راهی که قرار داریم، یاری‌گر ما باشید.