https://www.statcounter.com/counter/counter.js website statistics

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ضرب‌وشتم ابوالفضل قدیانی در زندان اوین؛ همسر قدیانی: به اتهام اقدام به قتل شکایت می‌کنم


۱۳۹۱/۵/۱۰ - ۷:۴۵

اشتراک گذاری در بالاترین
اشتراک گذاری در خوشمزه
اشتراک گذاری در فیس بوک
اشتراک گذاری در فرندفید
اشتراک گذاری در توییتر
ایمیل کردن این مطلب


بامدادخبر – وبسایت‌های نزدیک به اصلاح‌طلبان از ضرب‌وشتم ابوالفضل قدیانی، عضو ارشد و زندانی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، توسط ماموران زندان به دنبال ممانعت وی از انتقال به بیمارستان با دستبند خبر می‌دهند.

به نوشته‌ی سایت کلمه، پیش از ظهر دوشنبه (۹ مرداد) ابوالفضل قدیانی درحالی که ظاهری به هم ریخته داشت، توسط ماموران زندان برای معاینه قلب به بیمارستان منتقل شد. او به حاضران و بستگانش که از ماجرا مطلع و به بیمارستان رفته بودند گفت که «تعدادی از مأموران زندان به فرماندهی شخصی به نام محمد عطاری و در حضور رشیدی مسول زندان او را مورد ضرب وشتم قرار داده‌اند و به زور کتش را از تنش درآورده و به او دستبند زده و به بیمارستان منتقل کرده‌اند.»

بر اساس این گزارش، در حالی که ابوالفضل قدیانی در اعتراض به ضرب و شتم خود از معاینه خودداری می‌کرد، پزشک معالج نیز تصریح کرده است که معاینه قلب بیمار در این وضعیت عصبی و هیجانی نتیجه‌بخش نیست.

پزشک معالج در عین حال به مأموران گفته است که «اگر من ایشان را در این وضعیت معاینه کنم قطعا دستور بستری خواهم داد، در این صورت آیا اجازه بستری شدن وی را می‌دهید؟» که این پرسش با پاسخ منفی ماموران مواجه شده و یکی از مسن‌ترین زندانیان سیاسی زندان اوین، بدون انجام معاینه به بند ۳۵۰ این زندان بازگردانده شد.

در همین حال، همسر ابوالفضل قدیانی در شرایطی که بسیار نگران سلامت همسرش بود، در گفت‌و‌گویی با وبسایت جرس، گفت که «از رییس تیم ضارب همسرش که شخصی به نام محمد عطاری است و نیز رییس زندان اوین، به اتهام اقدام به قتل، شکایت می‌کند».

زهرا رحیمی ادامه داد: «وقتی فردی با این سن و سال را که بیماری قلبی دارد ضرب و شتم می‌کنند قصد کشتن‌اش را دارند و برای همین قصد شکایت از آنان را دارم.»

گفتنی است ابولفضل قدیانی که از آذرماه سال ۸۹ در بازداشت به سر می‌برد، در ارتباط با سه پرونده‌ی مختلف مجموعا به به ۵ سال حبس محکوم شده، و در دو پرونده‌‌ی مفتوح دیگر نیز در انتظار صدور حکم است.

عمده‌ی اتهامات این منتقد سرسخت رهبر جمهوری اسلامی، نوشتن نامه‌های سرگشاده به خامنه‌ای و انجام گفتگو با رسانه‌های منتقد در ارتباط با استبداد موجود در جمهوری اسلامی تحت رهبری ولایت فقیه است.

او در یکی از آخرین نامه‌های خود که در سومین سال‌روز انتخابات مناقشه برانگیز ریاست جمهوری خرداد ۸۸ منتشر شد، خامنه‌ای را رهبر «جبهه‌ی استبداد دینی» در ایران دانسته و نوشته است: «امروز دیگر اصلاح‌طلبی بدون تمنای محو استبداد، امری باطل و ادعایی رسوا است.»

نظر شما - لطفا از گذاشتن نظر به صورت فینگلیش خودداری کنید