Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

رهبر دروزی‌های لبنان: قیمت مرغ در تهران از قیمت موشک گران‌تر است


۱۳۹۱/۵/۱۸ - ۱۵:۵۶

اشتراک گذاری در بالاترین
اشتراک گذاری در خوشمزه
اشتراک گذاری در فیس بوک
اشتراک گذاری در فرندفید
اشتراک گذاری در توییتر
ایمیل کردن این مطلب


سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی در ایران روز دوشنبه با میشل سلیمان، رییس‌جمهور لبنان دیدار کرد

بامدادخبر – سفر روز دوشنبه (۱۶ مرداد) سعید جلیلی دبیر شورای امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران به لبنان و دیدار با برخی مقام‌های این کشور، با انتقاد شدیداللحن سعد حریری نخست‌وزیر پیشین لبنان و ولید جنبلاط رهبر دروزی‌های این کشور روبرو شد.

آقای جنبلاط، در اعلام مواضع هفتگی خود که در مصاحبه به روزنامه الانباء ارگان رسمی حزبش درج می‌شود، با اشاره به سفر جلیلی به بیروت گفت: «ما اهمیتی که آقای جلیلی برای امنیت و استراتژی‌های بزرگ قائل است را ارج می‌نهیم. اما ‌ای کاش آقای جلیلی به جای توزیع سامانه‌های نظامی در اینجا و آنجا، ابتدا به امور داخلی کشور خود رسیدگی می‌کرد که برخی مناطق آن شاهد اعتراض‌هایی موسوم به انقلاب مرغ بود. اکنون قیمت مرغ در تهران از قیمت موشک گران‌تر است.»

به گزارش رادیوفردا، او با تاکید بر ضرورت مسلح‌سازی معترضان سوری برای مقابله با کشتارهایی که نظام بشار اسد مرتکب آن می‌شود وسرنگونی این نظام گفت که توطئه بین‌المللی علیه مردم سوریه به گونه‌ای رقم خورده که اکنون از خطر اسلام‌گرایان جهادی در این کشور سخن می‌گویند.

رییس حزب سوسیالیست پیشرو لبنان تاکید کرد که این نظریه تنها به سود نظام حاکم در سوریه است که خود مبتکر آن است. 

او با اشاره به استراتژی دفاعی که لبنان در پی آن است و اختلاف‌هایی که گروه‌های لبنانی بر سر آن دارند اظهار داشت: «ما سلاح را برای دفاع از لبنان و لبنانی‌ها می‌خواهیم، نه دفاع از تنگه‌ هرمز.»

در همین حال به گزارش روزنامه المستقبل لبنان، سعد حریری، رهبر اپوزیسیون لبنان، سفر سعید جلیلی به لبنان در زمانی که «مردم سوریه در معرض زشت‌ترین شکل از کشتار و خرابی به دست نظام بشار اسد و حامیان خارجی‌اش قرار دارند» را «نا‌میمون» دانست.

او این سفر را در تعارض با منافع مردم لبنان دانست «که نمی‌توانند خود را از همبستگی با برادران‌شان در سوریه و موضع عموم ملت عرب که خواستار کناره‌گیری بشار اسد از قدرت و پایان دخالت‌های ایران در امور عربی به شکل عام و سوریه و لبنان به شکل خاص هستند، دور نگاه دارند».

نخست وزیر پیشین لبنان ادامه داد: «ما با شک و تردید شدید به اهداف این سفر در این مقطع زمانی می‌نگریم که پس از سفر ولیدالمعلم وزیر امور خارجه سوریه به تهران و همچنین تهدیدهای سیاسی و نظامی رهبران ایران صورت می‌گیرد، به ویژه آنچه که اخیرا بر زبان وزیر دفاع ایران جاری شد.»

جمهوری اسلامی ایران مهم‌ترین متحد منطقه‌ای نظام بشار اسد است. مقام‌های ایرانی همچون مقام‌های سوریه، اعتراض‌ها در این کشور را «توطئه بیگانه» می‌دانند و بر حمایت خود از نظام بشار اسد تاکید می‌کنند.

نظر شما - لطفا از گذاشتن نظر به صورت فینگلیش خودداری کنید