Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

آلبوم عکس: «رژه فاحشه‌ها» در لندن در اعتراض به تجاوز جنسی


۱۳۹۱/۷/۲ - ۱۴:۴۴

اشتراک گذاری در بالاترین
اشتراک گذاری در خوشمزه
اشتراک گذاری در فیس بوک
اشتراک گذاری در فرندفید
اشتراک گذاری در توییتر
ایمیل کردن این مطلب


بامدادخبر – روز شنبه (۲۲ سپتامبر-۱ مهر)، صدها زن و دختر جوان در لندن، با شرکت در یک راهپیمایی اعتراضی با عنوان «رژه فاحشه‌ها» (Slut Walk) علیه نوع برخورد با قربانیان تجاوز جنسی در این کشور تظاهرات کردند.

تظاهرکنندگان از نخست‌وزیر بریتانیا خواستند تا به آنها اطمینان دهد که سیستم قضایی این کشور، نسبت به موارد تجاوز جنسی با جدیت بیشتری برخورد خواهد کرد.

آنها همچنین پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: «از قربانیان تجاوز محافظت و متجاوزان را مجازات کنید!» و «به من نگویید چگونه لباس بپوشم، به آنها بگویید تجاوز نکنند!»

در سوم آوریل سال ۲۰۱۱ در پی انتشار سخنان یک مقام پلیس تورنتو که از زنان خواسته بود برای حفظ امنیت خود در برابر تعرض جنسی «مانند فاحشه‌ها لباس نپوشند» ده‌ها هزار زن کانادایی به خیابان‌ها ریختند و از آزادی پوشش خود دفاع و بر مسوولیت دولت بر حفظ امنیت زنان تاکید کردند. این جنبش که به «رژه فاحشه‌ها» معروف شد، به بسیاری از شهرهای اروپا و آمریکای شمالی گسترش یافت و راهپیمایی روز شنبه، توسط شاخه‌ی لندن این جنبش جهانی سازمان یافته بود.

آناستازیا ریچاردسون، از فعالان این جنبش هر رابطه جنسی خارج از تمایل زن را تجاوز می‌داند و به شبکه خبری یورونیوز می‌گوید: «تجاوز تجاوز است، اگر دامن کوتاه پوشیده باشید یا مست باشید رابطه با یک مرد که بیست سال است همسر شماست می‌تواند تجاوز باشد؛ اگر پناه‌جو باشید در یک کمپ به شما تجاوز شده است؛ اگر یک کارگر جنسی مهاجر هستید، مشتری‌تان به شما تجاوز می‌کند. به هر حال تجاوز تجاوز است و ما همه خواهان حمایت هستیم.»

به گفته فعالان حقوق زنان، تنها در هفت درصد از شکایات مربوط به تجاوز جنسی، رای به محکومیت مردان خاطی داده می‌شود.

برای دیدن تصاویر بزرگ‌تر بر روی آنها کلیک کنید.

نظر شما - لطفا از گذاشتن نظر به صورت فینگلیش خودداری کنید