Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

تغییر موضع فرمانده سپاه: تهدیدهای اسراییل، «پوچ و توخالی» است


۱۳۹۱/۷/۸ - ۹:۱۵

اشتراک گذاری در بالاترین
اشتراک گذاری در خوشمزه
اشتراک گذاری در فیس بوک
اشتراک گذاری در فرندفید
اشتراک گذاری در توییتر
ایمیل کردن این مطلب


بامدادخبر – محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران جمهوری اسلامی، به فاصله‌ی یک هفته بار دیگر موضع اخیر خود مبنی بر «حتمی بودن جنگ میان اسراییل و ایران» را تغییر داد و در جمع بسیجیان استان البرز گفت که تهدید حمله نظامی به ایران «توخالی» است.

آقای جعفری، روز جمعه (۷ مهر) در سخنرانی خود که به گفته‌ی خبرگزاری‌های رسمی ایران، در یک اجتماع ۲۰ هزار نفری از بسیجیان انجام شده، اظهار داشت: «دشمنان همه ایده‌ها و تهدیدهایی را که به فکر ناقص‌شان می‌رسید، از ابتدای انقلاب علیه ملت ایران اعمال کردند که با هوشیاری ولایت و بصیرت مردم ایران و آمادگی نیروهای مسلح به ویژه سپاه و بسیج خنثی شده است. امروز نیز شاهد هستیم که ما را تهدید به حمله نظامی می‌کنند البته خودشان هم می‌دانند که این تهدید‌ها پوچ و توخالی است به همین دلیل وقتی سران رژیم اشغالگر قدس سخن از حمله به ایران به میان می‌آورند بلافاصله سران کاخ سفید به آن اعتراض کرده و می‌گویند ما از حمله نظامی به ایران حمایت نمی‌کنیم. با این وجود ما باید هر لحظه هوشیار و آماده بوده و برای دفاع از اسلام و انقلاب آماده باشیم.»

فرمانده سپاه پاسداران، دو تهدید مهم دیگر علیه جمهوری اسلامی را در ابعاد «امنیتی» و «اقتصادی» عنوان کرد و با اشاره به اعتراضات به نتیجه‌ی انتخابات ریاست‌جمهوری خرداد ۸۸ گفت: «اوج این تهدیدها در سال ۸۸ و فتنه پس از انتخابات بود که این فتنه با پشتیبانی آمریکا‌یی‌ها انجام شد اما مردم ما چنان درسی به فتنه‌گران دادند که تا سال‌ها دشمنان خیال ناامن کردن ایران اسلامی را به مخیله خود راه نخواهند داد.»

او همچنین با بیان اینکه مردم «اکثر تهدیدهای اقتصادی را برای حفظ انقلاب تحمل کرده‌اند» از مسوولان فعلی خواست برای «رفع کامل تهدیدهای اقتصادی تلاش بیشتری داشته باشند تا مردم دچار سختی نشوند».

آقای جعفری پیش از این در روز شنبه‌ی گذشته (۱ مهر) با جدی خواندن «دشمنی اسراییل» با جمهوری اسلامی، گفته بود که «تهدیدات این رژیم» نهایتا به «درگیری فیزیکی» ختم می‌شود. هرچند که یک هفته قبل از آن در یک نشست خبری، احتمال وقوع حمله‌ی نظامی از سوی آمریکا و اسراییل را پایین دانسته بود.

بدین ترتیب این سومین تغییر موضع آشکار فرمانده سپاه پاسداران در حدود دو هفته‌ی اخیر است. موضع‌گیری‌هایی که هر بار بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشته است.

نظر شما - لطفا از گذاشتن نظر به صورت فینگلیش خودداری کنید