Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

تازه‌ترین احکام اجرا شده در ملاء عام: شلاق در جویبار؛ قطع انگشتان دست در یزد


۱۳۹۱/۸/۲۴ - ۱۰:۳۵

اشتراک گذاری در بالاترین
اشتراک گذاری در خوشمزه
اشتراک گذاری در فیس بوک
اشتراک گذاری در فرندفید
اشتراک گذاری در توییتر
ایمیل کردن این مطلب


بامدادخبر – در تازه‌ترین اخبار منتشرشده در خصوص اجرای احکام اسلامی اجرا شده در ملا‌ء عام در ایران، خبرگزاری ایسنا گزارش داده که مجازات شلاق یک فرد متهم به «مزاحمت برای بانوان و دختران» در میدان امام شهرستان جویبار به اجرا در آمده است. هم‌زمان همین خبرگزاری از قول رییس کل دادگستری استان یزد، از اجرای حد اسلامی و قطع چهار انگشت دست دو سارق یزدی خبر داده است.

بر اساس گزارش روز دوشنبه (۲۲ آبان) خبرگزاری ایسنا، ‌ نوروزی دادستان جویبار در حاشیه‌ی اجرای حکم شلاق در ملاء عام در این شهر گفت: «به موجب رای صادره از دادگستری جویبار محکوم علیه به نام “مهدی” به اتهام مزاحمت برای بانوان و دختران در سطح شهر و معابر عمومی و با توجه به محکومیت‌های قبلی مبنی بر سرقت و ایجاد مزاحمت برای بانوان و عدم تاثیر مجازات‌های گذشته، به ۷۰ ضربه شلاق تعزیری در میدان امام شهرستان جویبار و همچنین محکومیت پنج میلیون تومان به عنوان جزای نقدی محکوم شد که این حکم، با حضور شهروندان جویباری به اجرا در آمد.»

هم‌زمان، رییس کل دادگستری استان یزد، در حاشیه همایش «پیش‌گیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی» در شهرستان بافق گفت که حکم قطع چهار انگشت دست دو سارق در یزد، «برای عبرت بزه‌کاران در ملاء عام به اجرا در آمد».

غلام‌حسین حیدری، همچنین گفت که در رابطه با «تجاوز به عنف»، دو نفر در این استان در نوبت اعدام هستند که به زودی این حکم به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.

این مقام مسوول قضایی اعتراف کرد که شهرستان بافق که پیش از این از جمله مناطق امن استان یزد بوده، هم اینک از نظر میزان سرقت، در ردیف چهارم این استان قرار دارد.

نظر شما - لطفا از گذاشتن نظر به صورت فینگلیش خودداری کنید