Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

دستگاه ارسال پارازیت تلفن‌همراه در بند زندانیان سیاسی رجایی‌شهر، «سرطان‌زا» است


۱۳۹۱/۸/۲۷ - ۱۲:۳۴

اشتراک گذاری در بالاترین
اشتراک گذاری در خوشمزه
اشتراک گذاری در فیس بوک
اشتراک گذاری در فرندفید
اشتراک گذاری در توییتر
ایمیل کردن این مطلب


بامدادخبر – وب‌سایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی، در گزارشی به نقل از خانواده‌های زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر در کرج، از استقرار دستگاه‌هایی در بند محل نگهداری این زندانیان به منظور بلوکه کردن امواج تلفن‌های همراه خبر داده است.

بر اساس این گزارش، مسوولان زندان رجایی‌شهر گمان می‌کنند که زندانیان سیاسی که در بند چهار، سالن ۱۲ این زندان نگهداری می‌شوند، به صورت پنهانی و با تلفن همراه، اخبار این بند را به خارج از زندان منتقل می‌کنند.

به نوشته‌ی کلمه، امواج ارسال شده توسط این دستگاه‌ها آنچنان قوی است که حتی موجب اختلال تلویزیون‌های موجود در بند شده است و زندانیان دیگر نمی‌توانند از برنامه‌های تلویزیونی صداوسیمای دولتی ایران استفاده کنند.

خانواده‌ی زندانیان سیاسی رجایی‌شهر گفته‌اند که این دستگاه‌ها به دلیل اشعه‌های خطرناکی که دارند زمینه ابتلا به سرطان‌های مختلف از جمله سرطان خون را در میان کسانی که در نزدیکی آن‌ها زندگی می‌کنند به وجود می‌آورند. این خانواده‌ها افزوده‌اند که از زمان استقرار این دستگاه‌ها، زندانیان این بند دچار سردردهای شدیدی می‌شوند که این مساله نگرانی جدی خانواده‌ها را در پی داشته است.

این در حالی است که بر اساس آمار‌ها در زندان رجایی‌شهر به طور متوسط ماهی ۱۰ تا ۱۵ زندانی از گروه‌های مختلف به دلایل گوناگون جان خود را ازدست می‌دهند.

این گزارش می‌افزاید که زندانیان سیاسی محبوس در بند سیاسی رجایی‌شهر بار‌ها در این باره به مسوولان زندان شکایت کرده و از آنها خواسته‌اند که با بررسی دقیق بند از نبود تلفن همراه مطمئن شوند اما مسوولان هیچ پاسخ مشخصی به این درخواست زندانیان نداده‌اند و همچنان این دستگاه‌ها در بند فعال‌اند.

احمد زیدآبادی، بهمن احمدی امویی، مسعود باستانی، مهدی محمودیان، مجید توکلی، کیوان صمیمی، حشمت‌الله طبرزدی و رسول بداقی از جمله زندانیانی هستند که در زندان رجایی‌شهر نگهداری می‌شوند.

زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر هم‌چون هم‌تایان‌شان در زندان اوین، ماه‌هاست که از حق تماس تلفنی با خانواده‌های‌شان محروم‌اند و تنها دو بار در ماه می‌توانند اعضای خانواده‌شان را ملاقات کنند. این زندانیان همچنین حق دارند دو ساعت در روز از هواخوری بند استفاده کنند و در دیگر ساعات روز هواخوری بند به دستور مقامات زندان بسته می‌شود.

از سوی دیگر در حالی که زندانیان عادی این زندان می‌توانند روزی ۵ تا ۶ ساعت در کارگاه‌های زندان کار کنند و ضمن کسب درآمدی اندک، اوقات خود را به این شکل بگذرانند، زندانیان سیاسی نه تنها از این موقعیت که حتی در ماه‌های اخیر از دسترسی به روزنامه و کتاب نیز محروم شده‌اند.

نظر شما - لطفا از گذاشتن نظر به صورت فینگلیش خودداری کنید