Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

طنز هفته:‌ گنگام استایل


۱۳۹۱/۹/۴ - ۱۷:۲۷

اشتراک گذاری در بالاترین
اشتراک گذاری در خوشمزه
اشتراک گذاری در فیس بوک
اشتراک گذاری در فرندفید
اشتراک گذاری در توییتر
ایمیل کردن این مطلب


 سیاوش صفوی  (http://safavy.blogspot.com)

سیاوش صفوی

آنچه گذشت…

به گزارش ویژه امشب توجه فرمایید:

حاج آقا محمد کاظم راشد “یزدی”* امام جماعت حرم رضوی اظهار داشت: «وقتی امام خامنه‌ای در ایرانشهر تبعید بودند، یک بار داشتیم به امامت ایشان نماز می‌خواندیم که یک بزغاله آمد توی صحن و جست و خیز کرد و همه خندیدند، اما وقتی بعد نماز از آقا پرسیدیم ایشان هنگام نماز اصلا متوجه حضور بزغاله نشده بودند.»

ایشان سپس ادامه داد: و چنین است خودروی ملی و خلوص اولیا و از همین حرف‌ها.

خبرنگار ما حمید مسکونی برای تحقیق درباره این داستان به ایرانشهر سفر کرد و با دو تن از ائمه جمعه این شهر به نام حاج آقا دستعلی مال‌زاده و حجت‌الاسلام پارچ‌خوران که در آن نماز جماعت بودند مصاحبه‌ای انجام داد که با هم گوش می‌کنیم (مثلا گوش می‌کنید):

– حاج آقا: بله، بنده هم آنجا بودم، آقای راشد کل ماجرا را تعریف نکردند. پس از ورود بزغاله و جست و خیز کردنش و نخندیدن آقا، بزغاله که ضایع شده بود، هنگام رکوع آقا، شاخ محکمی به ماتحت مبارک ایشان زد و ایشان تعادل خود را از دست دادند، اما در همان هنگام الاغی به داخل محراب پرید با دندان عبای آقا را گاز گرفت و نگذاشت حضرت سقوط کنند. بزغاله مجددا جفتک محکمی به آقا زد ولی درست هنگامی که آقا داشتند نقش زمین می‌شدند، گوسفندی خود را زیر ایشان انداخت و نرمی پشم گوسفند نگذاشت به آقا آسیبی برسد.

– حجت الاسلام: بنده یادم هست که هنگامی که گوسفند خود را به زیر قدوم مبارک ایشان می‌انداخت فریاد زد: پشم و پیلم فدای پشم و پیلت سیدنا و مولانا. آن الاغ هم که جلوی سقوط حضرت را گرفت خر حضرت خضر بود.

– حاج آقا درگوشی: (خیلی تخیلی نکن قضیه را. ماجراهای امیر ارسلان نامدار نیست که) البته من درست یادم نیست. ایشان بهتر یادشان است.

– حجت‌الاسلام: بله درست در لحظه‌ای که حضرت روی گوسفند افتاد، بزغاله با دوستانش شمشیر کشیدند و به ایشان حمله کردند. حضرت خاک روی شانه‌های خود را «استیون سیگال»وار تکاندند و ذوالذاقارتِ هاتوری هانزو** نشان را از نیام برکشیده، «کیل بیل»‌وار از کشته‌های دشمن پشته ساختند. بزغاله‌ها داشتند شکست می‌خوردند که ناگهان سرکرده آنها از پشت با چاقو به آقا حمله ور شد. ناگهان تمام جنگ بی‌حرکت شد و حضرت در حالی که پاهای‌شان را به حالت لوزی درآورده بودند از زمین به صورت اسلوموشن بلند شدند و تمام میدان جنگ یک دور ۳۶۰ درجه به صورت افقی دور ایشان چرخید.

– حاج آقا: (درگوشی: فکر کنم داری می‌روی قاطی باقالی‌ها. سر و تهش را هم بیاور.)

– بله، به مناسبت آن پیروزی، آن سال که فکر کنم سال ۴۲ بود به سال “ماتریکس ریلودد” نامگذاری شد…

با تشکر از حمید مسکونی خبرنگار ما در ایرانشهر. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در راستای همین داستان اقدام به چاپ مجموعه داستانی “ماجراهای امام و بزغاله مستکبر” نموده که برای گروه‌های سنی “الف” تا “گاف” تعیین شده است.

  • این بی‌بی‌سی فارسی را خدا خیرش بدهد. خبر جمعه نوشته هزاران نفر در میدان تحریر مصر در اعتراض به مرسی جمع شدند، خبرشنبه نوشته صدها نفر جمع شده بودند که آنها هم الان رفته‌اند. حالا جالب اینکه از این صدها نفر به گفته خود بی‌بی‌سی “بیش از یکصد نفر” زخمی شده‌اند. این‌ها هم احتمالا شلوغ بوده و زیر دست و پا گیر کرده‌اند، همان‌طور که ستار بهشتی به قول بی‌بی‌سی در زندان “درگذشته بود”. اگر کمی بیشتر طول بکشد احتمالا بی‌بی‌سی کارمندان خودش را می‌فرستد که میدان تحریر را خالی کنند. حرام‌زادگی در فارسی کاربردی دارد که به معنای لغوی این کلمه برنمی‌گردد. به آدم‌های موذی و پدرسوخته معمولا حرام‌زاده گفته می‌شود. شاید به همین دلیل است که اسم BBC (Bastard Of Choice) را انتخاب کرده‌اند.
  • خبر دیگر اینکه، یک بابایی که بیش از سی سال در بی‌بی‌سی کار می‌کرده، معلوم شده که به کودکان و زنان و خلاصه هر موجودی که استعداد و پتانسیل مورد تجاوز قرار گرفتن را داشته تجاوز می‌کرده. یک خبرنگار بی‌بی‌سی از این جریان بو می‌برد و در این باره برنامه افشاکننده می‌سازد. بی‌بی‌سی، اول برای پخش آن اوکی می‌دهد ولی بعد چند روز تأمل به این نتیجه می‌رسد که گزارش کردن یک خبر حقیقی می‌تواند یک بدعت بنیان‌کَن و فاسد‌کننده برای این سازمان باشد. در نتیجه به جای پخش آن اکسپوزه افشاگر، یک برنامه در کرامات و سجایای اخلاقی همان آدم متجاوز می‌سازد (به جان خودم عین واقعیته این‌ها). بعد برای اینکه صدای این باد معده‌ی ژورنالیستی‌شان را خفه کنند، یک مقام محافظه‌کار که داشته رد می‌شده و اصلا بچه آن محل نبوده را به تجاوز متهم می‌کنند. یکی هم نبود بگوید حالا صدایش را خفه کردی، بویش را چه کار می‌خواهی بکنی؟ خلاصه گند قضیه درآمد و رییس کل بی‌بی‌سی استعفا داد و… اصن یه وضی. جوکی نداشتم اینجا، گفتم که گفته باشم.
  • مطلب این هفته را با فرازی از سخنان هیتلر در نطق معروف ۱۹۳۹ او در آغاز جنگ جهانی در برلین به پایان میبریم (با لهجه آلمانی عصبانی ولی با دقت بخوانید):

خووردن یوروپن هُلُفتن. چرچیلن ایخ توف بررریشت. استالینن پوفن یوزن زرررتن سیبیلن. همه تن بیرن کونن مانن. همه تن پوزن مالن خاکن. دنیامن تیسخیرن. ووپن گنگم استایلن.***

———————————————–

* انصافا این آب و هوای یزد، عجب نخبه‌پرور است!

** کیل بیل را ببینید راحت‌ترید تا دوساعت این رفرنس‌ها را توضیح بدهم. ذوالذاقارت هم در کتاب توجیه‌الایمان نام شمشیر حضرت سیدعلی (ع) است. حدیث: لا سبع الا سید علی، لا سیف الا ذوالذاقارت

*** اروپا را خواهیم خورد. چرچیل و استالین آدم‌های خوبی نیستند. (خطاب به استالین و چرچیل) همه‌تان باید بروید یک جای بد. پوزه همه‌شان را به خاک خواهم مالید. ووپا گنگام استایل (به فتح گاف اول. معنی دقیق این اصطلاح مشخص نیست. ظاهرا در اسب‌سواری و زدن پوز جاستین بیبر کاربرد دارد).

نظر شما - لطفا از گذاشتن نظر به صورت فینگلیش خودداری کنید