https://www.statcounter.com/counter/counter.js website statistics

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

وکیل سعید ملک‌پور از توقف حکم اعدام موکلش پس از ابراز «توبه» خبر داد


۱۳۹۱/۹/۱۳ - ۱۲:۲۱

اشتراک گذاری در بالاترین
اشتراک گذاری در خوشمزه
اشتراک گذاری در فیس بوک
اشتراک گذاری در فرندفید
اشتراک گذاری در توییتر
ایمیل کردن این مطلب


بامدادخبر – محمود علی‌زاده طباطبایی، وکیل دادگستری که وکالت سعید ملک‌پور، زندانی که به اتهام مدیریت یک سایت پورنوگرافی به اعدام محکوم شده، در گفتگویی با خبرگزاری دولتی مهر در ایران، از توقف اجرای حکم اعدام موکلش به دنبال «توبه» او خبر داد.

آقای طباطبایی روز یکشنبه (۱۲ آذر-۲ دسامبر) در توضیح توقف حکم اعدام سعید ملک‌پور گفت: «موکلم توسط دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شد و حکم به تایید دیوان عالی رسید. اما او بعدا توبه کرد و با این توبه، حکم اعدام متوقف شده است و امیدواریم موکلم با یک درجه تخفیف روبرو شود.»

سعید ملک‌پور که اکنون ۳۷ سال دارد، پیش از این در نامه‌ای از زندان اوین، گفته بود که اعترافات او که منجر به صدور حکم اعدام برایش شده، تحت شکنجه‌های جسمی و روحی شدید و در زمان بازداشت موقت یک ساله‌ی او در سلول انفرادی بند دو-الف سپاه در زندان اوین گرفته شده است.

او خاطرنشان کرده بود که نقشی در مدیریت آنچه از سوی دستگاه قضایی جمهوری اسلامی «سایت‌های مستهجن» خوانده شده نداشته است.

خانواده آقای ملک‌پور نیز می‌گویند که او برنامه‌ای برای انتشار تصاویر در اینترنت نوشته بود و از این برنامه بدون آگاهی او برای تولید سایت‌های پورنوگرافی استفاده شد.

سعید ملک‌پور که دانش‌آموخته‌ی مهندسی متالورژی از دانشگاه صنعتی شریف است، در زمان بازداشت در سال ۱۳۸۷، به همراه همسرش در کانادا اقامت داشت و چهار سال قبل در هنگام بازدید از ایران به دلیل وخامت حال پدرش توسط سپاه پاسداران بازداشت شد.

بازداشت او بخشی از پروژه‌ی برخورد با سایت‌های «غیراخلاقی» بود که در پاییز ۱۳۸۷ توسط «مرکز بررسی جرایم سازمان‌یافته سپاه پاسداران» با عنوان «گرداب» انجام شد و در نخستین روزهای سال ۱۳۸۸ با پخش تلویزیونی اعترافات بازداشت‌شدگان جنبه‌ی رسانه‌ای پیدا کرد.

حکم اولیه اعدام برای سعید ملک‌پور، از سوی شعبه‌ی ۱۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست مقیسه و به اتهام فساد فی‌الارض صادر شده بود.

نظر شما - لطفا از گذاشتن نظر به صورت فینگلیش خودداری کنید