https://www.statcounter.com/counter/counter.js website statistics

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

محکومیت سه سال زندان مهرداد سرجویی، روزنامه‌نگار، اجرا شد


۱۳۹۱/۹/۱۷ - ۱۴:۲۲

اشتراک گذاری در بالاترین
اشتراک گذاری در خوشمزه
اشتراک گذاری در فیس بوک
اشتراک گذاری در فرندفید
اشتراک گذاری در توییتر
ایمیل کردن این مطلب


بامدادخبر – مهرداد سرجویی، خبرنگار پارلمانی سابق روزنامه‌های انگلیسی زبان ایران‌نیوز و تهران‌تایمز که سال گذشته نزدیک به ده ماه را در بازداشت موقت به سر برده بود، روز  چهارشنبه هفته‌ی گذشته (۸ آذر-۲۸ نوامبر) جهت اجرای حکم ۳ سال حبس خود به بند ۳۵۰ زندان اوین رفت.

آقای سرجویی که به عنوان خبرنگار پارلمانی و سیاسی در روزنامه‌های محل فعالیتش کار می‌کرده، در تیرماه سال ۹۰ توسط ماموران وزارت اطلاعات در منزلش بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. او که در آغاز با اتهام جاسوسی مواجه شده بود، در در دی ماه همان سال، در حالی‌که هم‌چنان در بازداشت موقت به سر می‌برد، از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی پیرعباس، به اتهام “همکاری با دول متخاصم از طریق انتشار تحلیل، مقاله، مصاحبه و خبر به نفع کشورهای معاند” به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم گردید و در آخرین روزهای فروردین امسال (۱۳۹۱) پس از نزدیک به ده ماه بازداشت با قرار وثیقه آزاد شد.

شعبه‌ی ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران در مردادماه سال جاری ضمن تایید حکم دادگاه بدوی، با یک درجه تخفیف ۷ سال از این حکم را به حالت تعلیق درآورد تا مهرداد سرجویی در ۸ آذر ماه، پس از احضار به شعبه اجرای احکام دادسرای اوین، جهت سپری کردن سه سال حبس خود به بند ۳۵۰ این زندان منتقل شود.

 این روزنامه‌نگار در فاصله‌ی سال‌های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۰ مسوول روابط عمومی مرکز تحقیقات استراتژیک وابسته به مجمع تشخیص مصلحت نظام بود.

نظر شما - لطفا از گذاشتن نظر به صورت فینگلیش خودداری کنید