https://www.statcounter.com/counter/counter.js website statistics

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

برگزاری همایش فعالان جوان دموکراسی‌خواه ایران در شهر واشنگتن


۱۳۹۱/۱۲/۱۸ - ۱:۴۷

اشتراک گذاری در بالاترین
اشتراک گذاری در خوشمزه
اشتراک گذاری در فیس بوک
اشتراک گذاری در فرندفید
اشتراک گذاری در توییتر
ایمیل کردن این مطلب


Conference - logo

بامدادخبر – در روزهای ۹ و ۱۰ مارچ ۲۰۱۳ (۱۹ و ۲۰ اسفند ۱۳۹۱) کنفرانسی با عنوان “فعالان جوان ایران در جستجوی دموکراسی” توسط بنیاد «ترویج حقوق فردی» که با عنوان FAIR شناخته می‌شود در شهر واشنگتن دی سی برگزار می‌شود.

این کنفرانس شامل دو بخش کارگاه‌های آموزشی و پنل‌های عمومی است که در بخش کارگاه‌های آموزشی، مهندس حسن شریعتمداری به آموزش مبحث «انتخابات آزاد» می‌پردازد و محسن سازگارا نیز اداره‌ی کارگاه «مقاومت مدنی» را بر عهده دارد.

در بخش پنل‌های عمومی نیز سه موضوع مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در پنل نخست که بعدازظهر روز شنبه با عنوان «چگونه ایالات متحده می‌تواند به مردم ایران کمک کند»، شهریار آهی، مهدی خلجی و مریم معمارصادقی حضور دارند. در پنل دوم همین روز نیز، علی افشاری، مجتبی واحدی و آرام حسامی به «تاثیر تحریم‌ها بر جمهوری اسلامی و مردم ایران» می‌پردازند.  پنل بعدازظهر روز یکشنبه نیز گفتگوی آزاد با عنوان «نقد تلاش‌های صورت گرفته برای متشکل کردن اپوزیسیون» است که فعالانی چون فریبا داوودی مهاجر، مهدی عربشاهی، عباس حکیم‌زاده، علی‌رضا کیانی و مسعود سفیری در آن حضور خواهند داشت.

امیرحسین اعتمادی، از موسسان بنیاد «فیر» (FAIR) و دبیر همایش “فعالان جوان ایران در جستجوی دموکراسی” در گفتگویی کوتاه با “بامدادخبر”، دو هدف اصلی از برگزاری این نشست دو روزه را نزدیک کردن فعالان جوان ایرانی مقیم آمریکا و کانادا از طیف‌های مختلف فکری و هم‌اندیشی پیرامون مسایل جاری ایران عنوان کرد و گفت «این نشست هم‌چون سایر نشست‌های برگزارشده توسط اپوزیسیون در راستای هم‌گرایی بیشتر نیروهای دموکراسی‌خواه ایران در خارج از کشور است، هرچند که ارتباط ارگانیکی میان آن با نشست‌های قبلی برگزار شده وجود ندارد».

وی هم‌چنین در ارتباط با برگزاری این کنفرانس توسط بنیاد فیر (FAIR) خاطرنشان کرد که این بنیاد با هدف کمک به ترویج آزادی‌های فردی و دموکراسی در ایران تاسیس شده و برگزای همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی در دستور کار این بنیاد قرار دارد که همایش دو روزه‌ی “فعالان جوان ایران در جستجوی دموکراسی” نقطه‌ی آغاز فعالیت‌های بنیاد فیر به شمار می‌آید.

نظر شما - لطفا از گذاشتن نظر به صورت فینگلیش خودداری کنید