Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

چهارمین مادر و فرزند بهایی نیز روانه زندان سمنان شدند


۱۳۹۲/۲/۹ - ۱۱:۲۰

اشتراک گذاری در بالاترین
اشتراک گذاری در خوشمزه
اشتراک گذاری در فیس بوک
اشتراک گذاری در فرندفید
اشتراک گذاری در توییتر
ایمیل کردن این مطلب


elham-rouzbehi

الهام روزبهی، شهروند بهایی ساکن اصفهان، به همراه فرزند شیرخواره‌اش روانه زندان شهر سمنان شد.

به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این شهروند بهایی ساکن اصفهان که پیش‌تر طبق رای دادگاه تجدیدنظر استان سمنان به دو سال حبس تعزیری محکوم شده بود، صبح روز شنبه (۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۲) همراه با کودک یک‌ساله اش جهت اجرای حکم خود را به دایره اجرای احکام سمنان معرفی کرد که در همان محل بازداشت و به زندان سمنان منتقل شد.

با زندانی شدن الهام روزبهی و طفل یک ساله‌اش تعداد مادران بهایی زندانی در زندان سمنان که همراه با نوزادان‌شان زندانی هستند به ۴ مادر و فرزند رسید. ترانه ترابی (احسانی)، زهره نیک‌آیین (تبیانیان) و ندا مجیدی (قربانی) سه شهروند بهایی دیگری هستند که به همراه فرزندان شیرخوارشان دوران محکومیت خود را در زندان سمنان می‌گذرانند.

ندا مجیدی (قربانی) به همراه نوزاد ۹ ماهه خود روز سه‌شنبه ۲۸ آذر ماه سال ۱۳۹۱ توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و برای سپری کردن محکومیت ۶ ماهه به زندان سمنان منتقل گردید. زهره نیک‌آیین (تبیانیان) نیز به همراه پسر شانزده ماهه‌اش رسام تبیانیان دوران محکومیت ۲۳ ماهه خود را در این زندان می‌گذراند. ترانه ترابی (احسانی) دیگر زندانی بهایی است که به همراه پسر ده ماهه‌اش بارمان احسانی، مشغول گذراندن دوره‌ی ۳۰ ماه زندان است.

از سوی دیگر درحالی‌که برخی گزارش‌ها از وخامت حال این نوزادان و نیاز آنها به درمان بیرون از فضای زندان خبر می‌دهند، تاکنون دادستانی سمنان با مرخصی این زندانیان یا اعزام این نوزادان به بیمارستان موافقت نکرده است.

گفتنی است در حال حاضر بیش از ۱۰۰ نفر بهایی در ایران به خاطر عقایدشان در زندان به سر می‌برند و ده‌ها نفر دیگر از شهروندان بهایی نیز دارای پرونده‌های باز در دادگاه‌های شهرهای مختلف ایران هستند.

بهاییان پس از انقلاب ایران از حق تحصیل در دانشگاه‌ها و مشاغل دولتی محروم بوده‌‌اند، مجامع آنها غیرقانونی اعلام و تعدادی از قبرستان‌های آنان در مناطق مختلف تخریب شده است.

منبع: تقاطع

نظر شما - لطفا از گذاشتن نظر به صورت فینگلیش خودداری کنید