https://www.statcounter.com/counter/counter.js website statistics

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

علی مطهری: پژوی جنتی از بنز هاشمی ارزان‌تر نیست


۱۳۹۲/۲/۲۹ - ۱۵:۰۷

اشتراک گذاری در بالاترین
اشتراک گذاری در خوشمزه
اشتراک گذاری در فیس بوک
اشتراک گذاری در فرندفید
اشتراک گذاری در توییتر
ایمیل کردن این مطلب


BamdadKhabar-Janati-carعلی مطهری، عضو مجلس شورای اسلامی و سخن‌گوی ستاد انتخاباتی هاشمی رفسنجانی، اظهارات روز گذشته‌ی احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان در نماز جمعه تهران را «سخیف»، «غیرمنطقی»، «حرف‌های خام» و نوعی «عوامفریبی» دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، آقای مطهری روز شنبه (۲۸ اردیبهشت، ۱۸ می) در جمع خبرنگاران گفت: «صحبت‌های آقای جنتی به نظرم سخیف بود؛ این اظهارات نه در شان خود ایشان و نه در شان نماز جمعه و نه منطقی بود. ایشان می‌گویند به کسی که سوار بنز می‌شود مردم رای ندهند در حالی‌که برخی مقامات سوار بنز می‌شوند و این به دلیل تصمیم تیم حفاظت آنان است. قیمت بنزی که آقای هاشمی سوار می‌شود در حد پراید است؛ بنزی است که مربوط به ۲۰، ۳۰ سال قبل است. به نظرم مطلبی که ایشان گفتند حرف خامی بود.»

وی ادامه داد: «آقای جنتی خودش با چه ماشینی رفت و آمد می‌کند؟ فکر نمی‌کنم پژوی آقای جنتی ارزان‌تر از آن بنز باشد. این نوعی عوام‌فریبی است، در انتخابات گذشته هم مردم را فریب دادیم و آرا را به سمت دیگری سوق دادیم که به این بدبختی‌ها رسیدیم.»

این عضو منتقد دولت در مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به این پرسش که شاید منظور جنتی، نوعی انتقاد از اشرافی‌گری بوده، گفت: «بحث آن است که به آقای هاشمی می‌گویند باید با این ماشین ضد گلوله بروی این تیم حفاظت است که مشخص می‌کند و این تصمیم بنا بر موقعیت ایشان گرفته می‌شود.»

در همین حال، رضا اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز تهران و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی نیز در گفتگو با سایت فرارو از احمد جنتی پرسیده که «آیا خود او در طول این ۳۵ سال سوار بنز نشده و با بنز به این طرف و آن طرف نرفته است؟»

احمد جنتی، در جریان نماز جمعه روز گذشته‌ی تهران بدون نام بردن از اکبر هاشمی رفسنجانی  گفت «نمی‌شود به کسانی که دنبال اشرافی‌گری هستند اعتماد کرد. رییس‌جمهور باید ساده‌زیست باشد؛ این نمی‌شود که با بنز برود و بیاید و خانه آن‌چنانی داشته باشد».

بیشتر تحلیل‌گران مخاطب این سخنان را علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی تعبیر کردند که با مرسدس بنز آبی‌رنگی برای نام‌نویسی در انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور مراجعه کرده بود.

منبع: تقاطع

نظر شما - لطفا از گذاشتن نظر به صورت فینگلیش خودداری کنید