https://www.statcounter.com/counter/counter.js website statistics

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

توصیه محمد نوری‌زاد به هاشمی: از صاحبان خون‌ها و حق‌های پایمال شده حلالیت بطلبید


۱۳۹۲/۳/۵ - ۱:۰۰

اشتراک گذاری در بالاترین
اشتراک گذاری در خوشمزه
اشتراک گذاری در فیس بوک
اشتراک گذاری در فرندفید
اشتراک گذاری در توییتر
ایمیل کردن این مطلب


BamdadKhabar-Noorizad-Hashemi-Rafsanjaniمحمد نوری‌زاد، روزنامه‌نگار و فیلم‌ساز منتقد حکومت جمهوری اسلامی، با انتشار یادداشتی در وبسایت شخصی‌اش با اشاره به دیدار چندماه پیشش با علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی، از دعوت آن زمان خود از هاشمی برای «حلالیت طلبیدن از صاحبان خون‌ها و حق‌های پایمال شده» در دوران جمهوری اسلامی خبر داده و در ادامه نوشته حالا که «شیوخِ شوخِ شورای نگهبان به اشاره‌ی جناب خامنه‌ای به “له” شدگی آقای هاشمی فرمان فرموده‌اند تنها راه باقی مانده برای ایشان این است که به دست‌های خود بنگرند. و به ترمیم ضایعاتی قیام کنند که خود درآنها دخیل و شاهد و مقصر بوده‌اند».

آقای نوری‌زاد درباره جزییات دیدار چند ماه قبل خود با هاشمی رفسنجانی چنین نوشته است: «به ایشان گفتم اگر امروز دو نفر باشند که دست‌شان به خون مردم آلوده است، دو نفری که اموال مردم را مصادره کرده‌اند، دو نفری که مردم را زده‌اند و مردم را بی‌دلیل و بدون محاکمه‌ی منصفانه به زندان انداخته‌اند، دو نفری که مردم را از سرزمین پدری و مادری‌شان رانده‌اند، دو نفری که در بسیاری از مناسبات خیر و شر این سرزمینِ گرفتار، نقشِ محوری داشته‌اند، یکی شما هستید و یکی آقای خامنه‌ای.»

این مستندساز و روزنامه‌نگار که پس از اعتراضات مردمی به نتایج انتخابات در سال ۱۳۸۸، چندین بار بازداشت و بیش از شش ماه را در زندان گذراند، در ادامه یادداشت خود می‌نویسد: «به ایشان گفتم: شما و آقای خامنه‌ای یا عامل مستقیم این خون‌ها و حقوق تباه شده بوده‌اید، یا شاهد بوده‌اید، یا خبردار شده‌اید، یا از کنار آن بی سر و صدا عبور کرده‌اید. به همین خاطر امضای شما دو تن پای این همه آسیب و نادرستی هست تا مگر به اعاده‌ی حقوقِ معوقه‌ی مردم اقدام کنید.»

نوری زاد به هاشمی رفسنجانی پیشنهاد کرده که با بیان مصادیق حقوق پایمال شده در وبسایت رسمی‌اش، از «صاحبان حقوق» عذرخواهی کند و حلالیت بطلبد تا «هم دنیا و آخرت خود را پاکسازی کند و هم اخلاق پوزش‌خواهی و اعاده‌ی حق را در کشور به جریان بیندازد».

وی تاکید کرده که اگر روزی با علی خامنه‌ای نیز مواجه شود همین سخنان را خطاب به وی خواهد گفت «که دست شما ای عزیز، به خون و مال و آبرو و حقوق مردم آلوده است. بیایید و در همین چند صباح باقی‌مانده کاری بکنید و پای خود را از غرقاب حق الناس به در ببرید».

توصیه‌های نوری‌زاد به علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی در حالی صورت می‌گیرد که رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی، پس از رد صلاحیت خود از سوی شورای نگهبان، روز جمعه در بیانیه‌ای “خطاب به مردم ایران” از “نیروهای معتدل اصلاح‌طلب و اصول‌گرا” خواست تا “فرصت تقویت وحدت و همدلی” را که در ستادها، میان آن‌ها ایجاد شد، «به عنوان حُسن آغازی برای تداوم این حرکت حفظ کنند».

آقای هاشمی در این بیانیه بر «حفظ نظام» و رسیدن به «حماسه سیاسی و اقتصادی» مورد نظر رهبر جمهوری اسلامی تاکید کرد و در پایان، این بیت از حافظ را نوشت:

«در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم/ سرزنش‌ها گر کند خار مغیلان غم مخور»

منبع: تقاطع

One Response to توصیه محمد نوری‌زاد به هاشمی: از صاحبان خون‌ها و حق‌های پایمال شده حلالیت بطلبید

  1. mhn Reply

    ۱۳۹۲ خرداد ۶ at ۵:۳۰ بعد از ظهر

    حقوق پایمال شده ۸سال کشتارمسلمانان ایران توسط آمریکااست لعنت بردشمنان رسوال الله

نظر شما - لطفا از گذاشتن نظر به صورت فینگلیش خودداری کنید