Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

فراخوان عکس «نشنال جئوگرافی»؛ عشق به روایت لنزهای دوربین


۱۳۹۲/۱۲/۷ - ۸:۵۳

اشتراک گذاری در بالاترین
اشتراک گذاری در خوشمزه
اشتراک گذاری در فیس بوک
اشتراک گذاری در فرندفید
اشتراک گذاری در توییتر
ایمیل کردن این مطلب


National-Geographic-Love-Snap-5

بامدادخبر: چه تصویری را برای توصیف عشق انتخاب می‌کنید؟ نگاه خیره‌ی یک مادر به نوزادش، یا لحظه‌ی پراحساس یک زوج در روز عروسی‌شان؟ شاید هم طبیعت، خود توصیف‌گر عشق باشد مثل جفت‌گیری دو پروانه؟

این توصیفات مضمون عکس‌هایی است که برای فراخوان آنلاین اخیر “نشنال جئوگرافی” به نام “شات شما” (Your shot) برای به تصویر کشاندن عشق فرستاده شده است.

“شات شما” رقابت همیشه در حال جریانی است که به عکاسان تازه‌کار، شانس به نمایش کشاندن عکس‌های‌شان را به مخاطبان در سطح جهان می‌دهد.

حال، آخرین موضوع عکس‌های این رقابت، “عکس از عشق” (Love snap) نام گرفته که  فراخوانش از روز ولنتاین شروع شده است.

در صفحه‌ی “نشنال جئوگرافی” در مورد این فراخوان چنین نوشته شده است:

«به ماه عشق خوش آمدید. اکنون زمان آن است که کلمات به تصاویر تبدیل شوند. به ما نگویید چه کسی یا کجا یا چه چیزی قلب شما را تسخیر کرده؛ به ما نشان دهید. عکاسی صدای قدرتمند همه‌ی معانی استعاری و فیزیکی است. چگونه شما می‌توانید مردم و اشیایی که به آن عشق می‌ورزید با نور، تحرک و رنگ بیان کنید؟ ما شما را به چالش می‌کشیم تا فراتر از کلیشه‌های بی‌مفهوم رفته نظرات‌تان را در مورد عشق از جنبه‌های شخصی و خصوصی با ما در میان بگذارید. ما می‌خواهیم به طور کاملا ساده با این کلمت قدرتمند روبرو شویم؛ پس برای یک لحظه دست نگه دارید و فکر کنید واقعا عشق برای شما چه معنایی دارد. حالا وقت آن است که کلمات را به تصاویر تبدیل کنید. تصاویر شما می‌توانند بیش از حد واقعی یا رویاگونه، ژورنالیستی یا خیالی باشند، آنها می‌توانند در رابطه با یک شخص یا یک لحظه از زمان باشند. ما را غافل‌گیر کنید! ما را با آنچه که عشق می‌ورزید الهام ببخشید و ما آن را به دنیا نشان می‌دهیم.»

در این فراخوان که تا ۷ مارچ (۱۶ اسفند) ادامه دارد، هر کسی می‌تواند تصاویرش از عشق را که با نور، تحرک و رنگ به نمایش کشیده شده تا زیبایی و شکوه آن را به تسخیر بکشد، به “نشنال جئوگرافی” بفرستد.

برای شرکت در این فراخوان و دیدن عکس‌های بیشتر به اینجا مراجعه کنید.

نظر شما - لطفا از گذاشتن نظر به صورت فینگلیش خودداری کنید