Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

توصیه‌های «ضد زن» یک روان‌شناس زن برای حل مشکل ازدواج و جمعیت


۱۳۹۳/۳/۱۵ - ۱۰:۰۴

اشتراک گذاری در بالاترین
اشتراک گذاری در خوشمزه
اشتراک گذاری در فیس بوک
اشتراک گذاری در فرندفید
اشتراک گذاری در توییتر
ایمیل کردن این مطلب


شهناز نوحی، دکترای روان‌شناسی خود را از دانشگاه آزاد اسلامی اخذ کرده و به عنوان مدرس مهمان در دانشگاه پیام نور تدریس می‌کند.

شهناز نوحی، دکترای روان‌شناسی خود را از دانشگاه آزاد اسلامی اخذ کرده و به عنوان مدرس مهمان در دانشگاه پیام نور تدریس می‌کند.

بامدادخبر: یک روان‌شناس زن در ایران می‌گوید که زنان، در حال حاضر، «بیشتر فرصت‌های شغلی را در نهادها و ادارات در اختیار دارند» و «تا زمانی که آن‌ها از نظر شغلی در رده‌های بالا قرار بگیرند، انگیزه‌ای برای ازدواج با پسرانی که از نظر شغلی مرتبه‌ای پایین‌تر دارند، پیدا نمی‌کنند».

شهناز نوحی، با بیان این‌که «۷۰ تا ۹۰ درصد از پذیرفته‌شدگان کنکور را دختران تشکیل می‌دهند و پسران انگیزه کمتری برای ادامه تحصیل دارند» به خبرگزاری ایسنا گفته که «باید تغییراتی در زمینه وضعیت پذیرش دانشجو و استخدام‌ها در کشور صورت بگیرد و فرهنگ ارتباط بین زوجین اصلاح شود».

خانم نوحی خاطرنشان کرده که برای حل این مشکل «در پذیرش دانشجو، پسران در اولویت قرار بگیرند و نیازی نیست زنان سطوح بالای تحصیلی را تجربه کنند؛ بلکه تحصیلات آنها باید تنها برای تربیت فرزندان کافی باشد».

وی هم‌چنین خواهان محدود شدن فرصت‌های شغلی برای زنان شده تا «مردان راحت‌تر بتوانند اشتغال داشته باشند».

به گفته‌ی نوحی «در محیط‌های شغلی باید شایسته‌سالاری میان مردان مورد توجه قرار گیرد و نه میان مردان و زنان؛ چرا که مدیر اقتصادی خانواده مردان هستند».

 

One Response to توصیه‌های «ضد زن» یک روان‌شناس زن برای حل مشکل ازدواج و جمعیت

  1. Ali Reply

    ۱۳۹۳ خرداد ۱۶ at ۱:۰۵ بعد از ظهر

    به عنوان اولین اقدام بهتر است ایشان از سمت مدرسی دانشگاه استعفاء دهند تا فضا ی لازم جهت شایسته سالاری مورد اشاره فراهم شود

نظر شما - لطفا از گذاشتن نظر به صورت فینگلیش خودداری کنید