https://www.statcounter.com/counter/counter.js website statistics

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

وقتی هادی غفاری با لنگه‌کفش آن‌قدر بر سر معین‌فر زد تا سرش خون آمد


۱۳۹۳/۹/۲۵ - ۲۳:۵۲

اشتراک گذاری در بالاترین
اشتراک گذاری در خوشمزه
اشتراک گذاری در فیس بوک
اشتراک گذاری در فرندفید
اشتراک گذاری در توییتر
ایمیل کردن این مطلب


Fight-in-first-Majlis

بامدادخبر:‌ محسن مجتهد شبستری، “امام‌جمعه” تبریز و نماینده علی خامنه‌ای در استان آذربایجان شرقی، در گفتگویی با خبرگزاری استانی “آناج” خاطره‌ای را از درگیری‌های فیزیکی اولین دوره‌ی مجلس شورای اسلامی که خود عضو آن بوده نقل کرده که بخشی از آن به ضرب‌وشتم علی‌اکبر معین‌فر، وزیر نفت در دولت مهندس بازرگان، توسط هادی غفاری اختصاص دارد.

او در شرح ماجراهای آن روز مجلس گفته:

«در دوره اول قوانین و مقررات زیادی هم تصویب شد اما عمده کار مجلس در آن برهه‌‌ همان ریاست جمهوری بود. اگر دوره‌های دیگر را نیز مرور کنم در همهٔ آن‌ها نیز خاطراتی وجود دارد. مثلا درگیری آیت الله قره‌باغی ارومیه با صباغیان (در دوره اول) که به یک درگیری فیزیکی تبدیل شد. آن زمان ملی‌مذهبی‌ها در مجلس بودند. صباغیان که از اطرافیان مهندس بازرگان بود، سخنرانی قبل از دستور داشت؛ در سخنرانی خود از نظام انتقاد کرد. آقای قره‌باغی از جای خود برخاست و پیش رفت و گفت این حرف‌ها را نزنید این‌ها حرف‌های دل‌خواه آمریکاست. اما او حرف‌هایش را ادامه داد و آقای قره‌باغی هم جلو‌تر رفت و یقه‌اش را گرفت تا از پشت تریبون کنارش بکشد. به یاد دارم وزیر نفت وقت، که فرد چاق و چله‌ای بود نزدیک‌تر نشسته بود؛ آمد و دست به عمامهٔ آقای قره‌باغی برد. اما نه عمامه بر زمین افتاد و نه عبای او پاره شد. آن زمان هادی غفاری جزو انقلابیون ناب بود و در مسیر صحیح قرار داشت؛ او آقای منفرد [معین‌فر] را که فرد چاقی بود بر زمین زد و رویش نشست! لنگه کفشش را به دست گرفت و بر سر او کوفت! آن قدر بر سرش زد تا از سرش خون آمد. وزیر نفت که فرد زرنگی بود با سر خونی رفت و در جای هیأت رییسه نشست تا خبرنگاران و عکاسان او را خوب ببینند و این خبر را در کشورهای خارجی منعکس کنند. قانون جنگل مطرح بود!»

پیش از این علی‌اکبر معین‌فر در گفتگویی حمله هادی غفاری به خود را این‌گونه شرح داده بود: «حضار جلسه ملاحظه کردند که حدود ۱۰ نفر از نمایندگان محترم بر سر آقای صباغیان ریختند و با ضربات مشت و لگد ما را مضروب و مصدوم کردند. خصوصاً حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای هادی غفاری با خارج ساختن کفش از پای خود و کوفتن‌های مرتب بر سر و صورت و بدن اینجانب گوی سبقت را از دیگران ربودند. ایشان همچنین فحش‌های عرضی و ناموسی زن، مادر و خواهر نثار من کردند که مستوجب حد است.»

فخر‌الدین حجازی، نماینده تهران در مجلس اول شورای اسلامی نیز این ماجرا را به شعر درآورده است: «معین‌فر مقاوم چو پیلان مست/ به این سوی و آن سوی می‌بَرد دست/ که ناگاه غفاری خشمگین/ برآورد دستانش از آستین/ بِزُد مشت بر کله چاق تن/ که خون از سرش گشت فواره زن.»

گفتنی است هادی غفاری از جمله منتقدان کنونی علی خامنه‌ای و از چهره‌های اصلاحِ‌طلب به شمار می رود. او به تازگی در سخنانی در دانشگاه شیراز با رد نقش خود در ضرب‌وشتم صباغیان و معین‌فر در مجلس اول شورای اسلامی گفت: «به فرض محال که من این کار را کرده باشم به شما می‌گویم غلط کردم!»

3 Responses to وقتی هادی غفاری با لنگه‌کفش آن‌قدر بر سر معین‌فر زد تا سرش خون آمد

 1. بهلول چرخنده Reply

  ۱۳۹۳ آذر ۲۶ at ۹:۱۹ بعد از ظهر

  رفسنجانی نیز از خوشحالی دارد میترکد این قدرت است هادی غفاری یکی از کسانی است که با تند روی هایش شرایط امروز را حاکم کرد وامروز چون با باند رهبر جور نمیاید بازی داده نمیشود ومرده شور ترکیبت را ببرند میگوید واصلاح طلب میشود وعجیب اینکه آنانی که آنروزگاران وقبل از انقلاب با انقلاب رابطه خوبی نداشتند امروز به سر او میکوبند آنهایی که قبل از انقلاب در جناح مذهبی ها بودند میدانند کسانی نظیر همه اعضای نهضت آزادی از جمله معین فر و شریعتی و فخرالدین حجازی دکتر پیمان وچند نفری دیگر بودند که اسلام را برای ما جوانان کمی تر وتازه کردند وشدیم عمله ملایان واگر نه هیچ ملایی در فقرن ۲۰ توان بسیج مردم را نداشت حتی خمینی بگذریم که غربی ها نقش عمده را بخاطر نفت داشتند اما لاریجانی ها احمد خاتمی ونقدی واین سران جبهه ندیده سپاه وهزاران نفر دیگر کجا بودند حتی حداد عادل هم کتاب مینوشت وطالبی نداشت این آقا استاد ده نمکی الله کرم بود حالا مظلوم است اگر فردا قدرت بگیرد باز همان هادی ورفسنجانی است مگر خامنه ای نبود که راضی بنبود رهبر بشود اینهمه فساد در این نظام از کجاست الناس علی دین ملوکهم چرا زمان خدا بیامرز این فساد ها این فقر این فحشا اعتیاد رشوه بی اخلاقی بی فرهنگی نبود کی مقصر است غیر از ملک ؟ اما همه خود را به کوچه علی چپ میزنند در حالیکه تا علی را راست نکنیم هیچ چیزی درست نمیشود بلایی که رفسنجاین بر سر مردم وایران آورد وحالا دم از مردم میزند زیر ملک او را هم به بازی نمیگیرد بلایی بود که مغول هم نیاورد امروز نقدی وشریعتمداری برادران پخمه لاریجانی شاه شده اند آن شاه میهن پرست بود دل میسوزاند اینان به عراق وسوریه فکر میکنند وایران را به پشمشان هم نمیگیرند زیرا میدانند بهر روی روزی باید بروند باید بار را ببندند چه بهتر از کاسبی با امامان وخدا وکلا عرب ها

 2. وينبني Reply

  ۱۳۹۳ دی ۳ at ۶:۱۴ بعد از ظهر

  انقدر چرخیدی که پاک قاطی کردی

 3. رازی Reply

  ۱۳۹۵ اردیبهشت ۲۳ at ۱۱:۱۳ قبل از ظهر

  بهلول راست میگه, هر چند عامیانه و بی شیله و پیله گفت, اما اصل قضایا همینه دیگه…
  منم حرف بزنم دلم خونه…

نظر شما - لطفا از گذاشتن نظر به صورت فینگلیش خودداری کنید