https://www.statcounter.com/counter/counter.js website statistics

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

تصویری: صفحه‌ نخست روزنامه‌های جهان در واکنش به حمله خونین شارلی ابدو


۱۳۹۳/۱۰/۱۸ - ۱۰:۵۵

اشتراک گذاری در بالاترین
اشتراک گذاری در خوشمزه
اشتراک گذاری در فیس بوک
اشتراک گذاری در فرندفید
اشتراک گذاری در توییتر
ایمیل کردن این مطلب


Charlie-Hebdo-on-Magazines

بامدادخبر: روزنامه‌های معتبر جهان، در واکنش به قتل روزنامه‌نگاران مجله‌ی فرانسوی “شارلی ابدو”، صفحه‌ی نخست شماره‌های امروز پنج‌شنبه (۸ ژانویه-۱۸ دی) خود را با طرح‌های ویژ‌ه‌ای به این موضوع اختصاص دادند.

برخی از این روزنامه‌ها با صفحه‌ی تمام سیاه به روی دکه‌ها رفتند و برخی دیگر نیز کارتون‌های بحث‌برانگیز “شارلی هبدو” را که پیش‌تر موجب خشم تروریست‌های اسلام‌‌گرا شده بود، در صفحه‌ی اول خود منتشر کردند.

در جریان حمله‌ی روز چهارشنبه به دفتر مجله‌ی فکاهی “شارلی ابدو” در مرکز شهر پاریس، ۱۲ نفر شامل دو پلیس و ده روزنامه‌نگار کشته و ۱۱ روزنامه‌نگار دیگر زخمی شدند که حال چهار نفر آن‌ها وخیم گزارش شده است.

در میان کشته‌شدگان، نام چهار کارتونیست مطرح فرانسوی از جمله “استفان شاربونیِه” (شارب) سردبیر “شارلی ابدو” دیده می‌شود.

گفتنی است پلیس فرانسه، بامداد امروز، تصاویر سعید و شریف کواشی، دو برادر فرانسوی الجزایری‌تبار را به عنوان عاملان اصلی این عملیات تروریستی منتشر کرد.

گفته می‌شود “حمید مراد” نفر سومی که در رسانه‌ها به عنوان راننده‌ی خودروی مهاجمان معرفی شده بود، شام‌گاه چهارشنبه خود را به پلیس تسلیم کرده است.

هم‌چنین، برخی اخبار غیررسمی حاکی از آن است که برادران کواشی، تابستان امسال از سوریه به فرانسه بازگشتند و یکی از آن‌ها نیز در سال ۲۰۰۸ به اتهام‌های تروریستی و اعزام نیروهای جهادی به عراق، محاکمه و به ۱۸ ماه زندان محکوم شده بود.

نظر شما - لطفا از گذاشتن نظر به صورت فینگلیش خودداری کنید