https://www.statcounter.com/counter/counter.js website statistics

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

نامه سناتورهای امریکایی به ملک عبدالله: حکم وحشیانه “رائف بدوی” را فورا متوقف کنید


۱۳۹۳/۱۰/۲۸ - ۱۵:۳۳

اشتراک گذاری در بالاترین
اشتراک گذاری در خوشمزه
اشتراک گذاری در فیس بوک
اشتراک گذاری در فرندفید
اشتراک گذاری در توییتر
ایمیل کردن این مطلب


Raif-Badawi

بامدادخبر:‌ به دنبال انتقادهای جهانی از اجرای حکم ۱۰۰۰ ضربه شلاق “رائف بدوی”، وب‌لاگ‌نویس زندانی در عربستان سعودی، دفتر پادشاه این کشور، پرونده‌ی این وبلاگ‌نویس را برای بررسی دوباره به دیوان عالی ارجاع داده است.

آقای بدوی ۳۱ ساله که از ماه ژوئن ۲۰۱۲ زندانی است، از سوی دادگاهی در عربستان به اتهام “توهین به اسلام” به ۱۰ سال حبس و ۱۰۰۰ ضربه شلاق محکوم شده که قرار بود این حکم در ۲۰ جمعه به اجرا در بیاید. وی روز جمعه‌ی هفته‌ی قبل ۵۰ ضربه‌‌ی اول را دریافت کرد اما اجرای دور دوم به دلیل آن‌چه مشکلات پزشکی او عنوان شده، به تعویق درآمد.

در همین حال، روز جمعه (۱۶ ژانویه-۲۶ دی)، هشت سناتور امریکایی از هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه در نامه‌ای خطاب به “ملک عبدالله”، پادشاه عربستان، «نگرانی عمیق خود را از اجرای قوانین منسوخ مربوط به “کفر” و “ارتداد” برای سرکوب حقوق بشر بنیادی شهروندان سعودی ابراز داشتند».

این سناتورها در نامه‌ی خود با “وحشیانه” خواندن حکم “رائف بدوی”، خواهان «توقف فوری» آن و «آزادی بی‌درنگ» وی شدند.

آن‌ها هم‌چنین خواهان آزادی “ولید ابوالخیر” وکیل آقای بدوی شدند که از سوی یک دادگاه ویژه در “جده” به ۱۵ سال زندان محکوم شده است.

هشت سناتور امریکایی با تاکید بر این‌که چنین احکامی نشان‌دهنده‌ی آن است که پادشاهی عربستان سعودی، مخالفت سیاسی مسالمت‌آمیز را سرکوب می‌کند، در پایان نامه‌ی خود هشدار دادند که هرگونه خشونت یا اقدام قضایی بیشتر علیه شهروندان سعودی به دلیل فعالیت‌های بی‌خشونت سیاسی و مذهبی، موجب تداوم واگرایی در روابط واشنگتن-ریاض خواهد شد.

“مارکو روبیو” و “مارک کرک”، دو سناتور ارشد جمهوری‌خواه در کنار “ریچارد دوربین”، “پاتریک لیهی”، “جین شهین”، “داین فاینستاین”، “ران وایدن”، و “باربارا باکسر”، سناتورهای دموکرات، هشت امضاکننده‌ی این نامه هستند.

نظر شما - لطفا از گذاشتن نظر به صورت فینگلیش خودداری کنید