https://www.statcounter.com/counter/counter.js website statistics

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

اطلاعات سپاه چند فعال زن را در تهران بازداشت کرده است


۱۳۹۳/۱۱/۲ - ۱۰:۴۶

اشتراک گذاری در بالاترین
اشتراک گذاری در خوشمزه
اشتراک گذاری در فیس بوک
اشتراک گذاری در فرندفید
اشتراک گذاری در توییتر
ایمیل کردن این مطلب


زهرا خندان دانشجوی دانشگاه امیرکبیر و پرستو بیرانوند دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی است. هر دو نفر فعال حقوق زنان و روزنامه‌نگار هستند.

زهرا خندان دانشجوی دانشگاه امیرکبیر و پرستو بیرانوند دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی است. هر دو نفر فعال حقوق زنان و روزنامه‌نگار هستند.

بامدادخبر: آن‌گونه که منابع حقوق بشری گزارش می‌دهند در روزهای گذشته دست‌کم چهار فعال حقوق زنان توسط اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و احتمالا به بند دو-الف زندان اوین که زیر نظر این نهاد امنیتی اداره می‌شود، منتقل شده‌اند.

فرشته طوسی و پرستو بیرانوند از فعالان دانشگاه علامه‌طباطبایی، و زهرا خندان و سها مرتضایی، دو فعال دانشگاه امیرکبیر تهران، چهار نفری هستند که طی یک هفته‌ی اخیر دستگیر شده‌اند. ماموران، منازل این چهار نفر را نیز بازرسی و شماری از وسایل شخصی‌شان را ضبط کرده‌اند.

گفته شده که فعالیت‌های این افراد در اعتراض به تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها و نیز اسیدپاشی‌های سریالی در اصفهان از جمله دلایل احتمالی بازداشت آن‌‌ها است.

در میان این چهار نفر، پرستو بیرانوند و زهرا خندان، به فعالیت روزنامه‌نگاری نیز مشغول بودند.

گفتنی است بعد از روی کار آمدن دولت روحانی، بازداشت بسیاری از فعالان سیاسی، سایبری، اجتماعی و حقوق بشر توسط اطلاعات سپاه پاسداران صورت گرفته است. هم‌اکنون مهدیه گلرو، دانشجوی محروم از تحصیل و فعال حقوق زنان، از جمله شناخته‌شده‌ترین زندانیان این نهاد امنیتی به شمار می‌رود.

خانم گلرو که در جریان اعتراض‌ها به نتایج انتخابات سال ۸۸ نیز بیش از دو سال را زندانی بود، به فاصله‌ی کوتاهی پس از شرکت در تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی در اعتراض به اسیدپاشی‌های اصفهان، یک بار دیگر بازداشت شد. او نزدیک به سه ماه گذشته را در سلول‌های انفرادی و دونفره‌ی بند دو-الف سپری کرده است.

این در حالی است که با گذشت نزدیک به چهار ماه از وقوع اسیدپاشی‌های اصفهان هنوز عامل یا عوامل آن شناسایی نشده‌اند.

نظر شما - لطفا از گذاشتن نظر به صورت فینگلیش خودداری کنید