https://www.statcounter.com/counter/counter.js website statistics

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

تصویری: ۵۰۰ نفر در تشییع جنازه عامل حوادث تروریستی دانمارک شرکت کردند


۱۳۹۳/۱۲/۴ - ۱۸:۲۰

اشتراک گذاری در بالاترین
اشتراک گذاری در خوشمزه
اشتراک گذاری در فیس بوک
اشتراک گذاری در فرندفید
اشتراک گذاری در توییتر
ایمیل کردن این مطلب


Muslim-Shooter-Burial-Copenhagen-2

بامدادخبر:‌ دست‌کم ۵۰۰ نفر در مراسم خاک‌سپاری “عمر الحسین”، جوان ۲۲ ساله‌ای که در دو تیرانداری جداگانه، دو نفر را در دانمارک به قتل رساند، شرکت کردند.

مراسم تشییع جنازه‌ی “عمر الحسین” روز جمعه (۲۰ فوریه-۱ اسفند) در محل جامعه‌ی اسلامی دانمارک برگزار شد و پس از آن، جنازه‌ی وی در گورستان مسلمانان در حومه‌ی شهر کپنهاگ دفن گردید.

آن‌گونه که روزنامه‌ی بریتانیایی دیلی-میل نوشته، بیشتر شرکت‌کنندگان در این مراسم، افراد جوانی بودند که کت‌های سیاه بلند بر تن داشتند و خیلی از آن‌ها نیز صورت‌های‌شان را پوشانده بودند.

پلیس کپنهاگ از شرکت‌کنندگان در مراسم خواسته بود تا “احترام مناسب” از خود نشان بدهند و “قاسم سعید احمد”، خطیبی که هدایت برنامه را بر عهده داشت نیز از آن‌ها خواسته بود تا سکوت کنند.

آقای احمد در عین حال به دیلی-میل گفته کسانی که در مراسم تشییع جنازه‌ی “عمرالحسین” شرکت کردند «حامی او نبودند و نه برای ادای احترام به وی که برای هم‌دردی با خانواده‌اش آمده بودند».

“عمرالحسین” روز یکشنبه (۱۵ فوریه-۲۶ بهمن) نخست با حمله به یک کافه در پایتخت دانمارک، “فین نورگارد” فیلم‌ساز دانمارکی را کشت. هرچند که گفته شده هدف او، “لارس ویکس”، کارتونیست سوئدی بود که به خاطر کشیدن تصاویری از “محمد”، پیامبر مسلمانان، چندین بار به مرگ تهدید شده بود. در لحظه‌ی تیراندازی، آقای ویکس در حال سخنرانی در یک پَنِل درباره‌ی آزادی بیان بود.

“الحسین”، نه ساعت پس از فرار از محل تیراندازی اول، در بیرون یک کنیسه‌ی یهودیان، دست به تیراندازی دیگری زد که در اثر آن، یک گارد امنیتی که جوانی یهودی بود جان باخت و دو افسر پلیس نیز زخمی شدند. خود او نیز بعدتر در درگیری با نیروهای پلیس کشته شد.

“الحسین”، نه ساعت پس از فرار از محل تیراندازی اول، در بیرون یک کنیسه‌ی یهودیان، دست به تیراندازی دیگری زد که در اثر آن، یک گارد امنیتی یهودی جان باخت و دو افسر پلیس نیز زخمی شدند. خود او نیز بعدتر در درگیری با نیروهای پلیس کشته شد.

نظر شما - لطفا از گذاشتن نظر به صورت فینگلیش خودداری کنید