https://www.statcounter.com/counter/counter.js website statistics

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

از کنکاش در رابطه پدر و پسری دست بردارید


۱۳۹۴/۵/۴ - ۲۳:۰۵

اشتراک گذاری در بالاترین
اشتراک گذاری در خوشمزه
اشتراک گذاری در فیس بوک
اشتراک گذاری در فرندفید
اشتراک گذاری در توییتر
ایمیل کردن این مطلب


یوحنا نجدی

najdi_youhan

طی روزهای اخیر متاسفانه برخیکاربران فیسبوک که از جریان اعتدالحمایت می‌کنند، الفاظ بسیار زشت و توهین‌آمیزی درباره گروه‌ دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال ایرانبه کار بردند (از لاشخور و هیولا تا … +۱۸) و حتی از توهین به خانواده‌ اعضای این گروه هم کوتاهی نکردند.

غرض از نگارش یادداشت حاضر، این است تا این دوستان باخبر شوند که توهین‌های‌شان خوانده و دیده شد؛ چه، دنیای قرن بیست و یکم با همه پیچیدگی‌هایش هم‌چنان دهکده‌ای بیش نیست و بی‌حرمتی‌ها خیلی زود به گوش می‌رسند.

قبل از هر چیز، ذکر این نکته ضروری است که با این الفاظی که به کار برده شد، چیزی از این گروه، کم یا به آن اضافه نمی‌شود و سهل است که هر فرد با کلماتی که به کار می‌برد، سطح شخصیت، منزلت و تربیت خود را به تصویر می‌کشد.

به این دوستان پیشنهاد می‌کنم که به جای چنین فحاشی‌هایی اگر در توان‌تان استنقدی بنویسید و دیدگاه خودتان را تشریح کنید تا تفاوت‌ها مشخص شود.

از سوی دیگر، برخی افراد در کنار تمام الفاظی که درباره نگارنده به کار بردند، در توصیف این قلم نوشتند «پسر بیژن نجدی»، «پسر همون نویسنده؟» و عباراتی از این دست. امیدوارم این افراد درک کنند که مواضع، نوشته‌ها و مصاحبه‌هایم ارتباطی با خانواده‌ام ندارند. پدرم (همان‌طور که بارها توسط مادرم به رسانه‌ها گفته شده)، همواره از سیاست پرهیز داشت و گه‌گاه دیدگاه‌هایش را به عنوان یک شهروند، جز در جمع خانوادگی چهارنفره‌مان مطرح نمی‌کرد. دانشجویان پدرم به خوبی به خاطر دارند که در بدرقه راه‌شان می‌گفت: «طرف سیاست نروید که فرصت عاشقی را از دست می‌دهید

نگارنده هرگز در هیچ موقعیتی حتی زمانی که نیاز داشتم و امکانش بود، از نردبان اسم پدرم بالا نرفتم و نخواهم رفت مبادا که روی نامش خدشه‌ای بیفتد؛ پس لطفا فحش‌ها را هم تنها به خودممحدود کنید و از کنکاش در رابطه پدر و پسری دست بردارید.

سالهاست که با افتخار عضو گروه دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال ایرانهستم و دو ماه پیش هم از تز دکترایم در رشته اقتصاد سیاسیدفاع کردم؛ با همین توان در کنار سایر اعضای گروه، برای تحقق دموکراسی و ایرانی آزاد و آباد تلاش می‌کنم و این فحش‌ها و الفاظ ناشایست هم تاثیری در کار گروهی ما ندارند؛ آنچنانکه تا امروز نیز نداشته‌ است. در واکنش به فعالیت‌ها و دیدگاه‌های گروه‌مان، تا دیروز امثال کیهان، حسین شریعتمداری و مشرق‌نیوز از الفاظ ناشایست و برچسب‌های مختلف استفاده می‌کردند؛ امروز هم برخی از این کاربران.

سخت معتقدم که می‌توان در هر مقام و شغلی، باشخصیتبود؛ اگر چپ هستید، راست هستید، حتی از جمهوری اسلامی دفاع می‌کنید یا هر رویکرد دیگر، نیازی به فحاشی نیست و می‌توانید مواضع خودتان را بدون استفاده از الفاظ +۱۸ درباره دیگران بیان کنید.

نظر شما - لطفا از گذاشتن نظر به صورت فینگلیش خودداری کنید