https://www.statcounter.com/counter/counter.js website statistics

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

روشنفکران ایرانی در برابر کشتار در عراق و سوریه ساکتند!


۱۳۹۴/۵/۲۸ - ۱:۰۸

اشتراک گذاری در بالاترین
اشتراک گذاری در خوشمزه
اشتراک گذاری در فیس بوک
اشتراک گذاری در فرندفید
اشتراک گذاری در توییتر
ایمیل کردن این مطلب


حمشت طبرزدی

Tabarzadi-Heshmat

هر روز خبر جدیدی از کشتار در عراق و سوریه به گوش می‌رسد و به ویژه در سوریه، نیرو‌های تحت حمایت رژیم اسلامی حاکم بر ایران و مزدور‌های رژیم، جنایت‌های بی‌شماری انجام می‌دهند. دمشق و درعا صحنه‌ی این جنایات است. از دیگر سو مردم عراق که از دخالت‌های رژیم در این کشور به تنگ آمده‌اند، در بغداد دست به تظاهرات زدند و حکومت متجاوز اسلامی حاکم بر ایران را محکوم کردند.

در چنین شرایطی اما برخی از روشنفکران و نخبگان ایرانی به نام “منافع ملی” با سکوت خود در برابر این تجاوزات، عملا آن را تایید می‌کنند. دخالت رژیم در سوریه، عراق و یمن هیچ تفاوتی با تجاوزات امریکا در ویتنام ندارد. اما روشنفکران ایرانی حتی ۵۰ سال از نیروهای پیشرو و انسان‌دوست امریکایی عقب‌تر هستند. برای این‌که آن‌ها دولت وقت امریکا را به دلیل کشتار در ویتنام محکوم می‌کردند اما نخبگان ایرانی ساکت هستند. در چنین شرایطی مردم عراق و سوریه حق خواهند داشت که این طیف از روشنفکران را قومیت‌گرا یا بی‌مسوولیت بدانند.‌

ای کاش در برابر کسانی که با هزینه‌ی بودجه‌هایی هنگفت، به نام «صلح‌طلبی»، عملا از سیاست‌های رژیم متجاوز اسلامی پشتیبانی می‌کنند، گروهی نیز به نام انسانیت، علیه آدم‌کشی در سوریه و عراق، تظاهرات به راه می‌انداختند و یا کمینه به صورت زبانی آن را محکوم می‌کردند. مردم سوریه و عراق از ما انتظار دارند تا در برابر تجاوز و کودک‌کشی، اعتراض کنیم. مبادا در تاریخ، نام ما به عنوان حامی تجاوز و کشور‌گشایی نوشته شود.

منبع: صفحه فیسبوک نویسنده

2 Responses to روشنفکران ایرانی در برابر کشتار در عراق و سوریه ساکتند!

  1. Amir Reply

    ۱۳۹۴ شهریور ۲۷ at ۸:۳۴ بعد از ظهر

    حتما براى سعودى و قطر امریکا فرانسه اسرائیل روشن فکران دسته کل مى فرستند البته ترکیه را هم فراموش نه م کنند

  2. روانکاو Reply

    ۱۳۹۴ آبان ۳ at ۸:۵۷ قبل از ظهر

    آقای امیر، چرا نسبت به نیروهای میهمان در سوریه ، داعش و القاعده بی مهری کرده اید. چرا آنها در فهرست دریافت کنندگان دسته گل نیستند؟

نظر شما - لطفا از گذاشتن نظر به صورت فینگلیش خودداری کنید